סניפיםטלפון
מדרסים ואיכות חיים

מדרסים אורתופדיים ישפרו לכם את איכות החיים
מהי בעצם איכות חיים?

כשאנחנו מדברים על איכות חיים, אנו מתכוונים למעשה לאיכות חיים גבוהה. חיים מלאים ועשירי תוכן, רוויי קשרים משפחתיים וחברתיים שמשמחים אותנו, עבודה מספקת, תחביבים וכו', אבל הבסיס הוא לחוות את כל אלו ללא כאבים. ומי מאיתנו לא סובל מידי פעם מכאבי גב תחתון, כאבים בצוואר, כאבים ברגליים, במפרקים ובכפות הרגליים?
בחלק מהמקרים הכאב חולף מעצמו או בזכות טיפול רפואי נכון, אך בחלק אחר מהמקרים הכאב הופך לכרוני, לעיתים אנשים גם מתרגלים אליו, אבל הוא קיים ברקע, מציק ברמה כזו או אחרת, ורק כשהוא נעלם – אנחנו מבינים איכות חיים מהי. 

כיצד מדרסים אורתופדיים יכולים לעזור?

לעיתים קרובות הסבל הנגרם מכאבי גב בכלל ומכאבי גב תחתון בפרט, כאבי מפרקים, כאבי רגליים וכאבים בכפות הרגליים יכול להצטמצם ואף להימנע לחלוטין בזכות יציבה, הליכה, תנועה ואפילו ריצה נכונה. המילה "נכונה" בהקשר זה, כוונתה כי פילוג הלחצים על האזורים השונים בכפות הרגליים מפוזר באופן אופטימאלי עבור כף הרגל הייחודית של אותו אדם.

מידרסים למבוגרים, שנעשים בהתאמה אישית לכף הרגל, יוצרים למעשה את ההתאמה המושלמת בין הנעליים, המיוצרות כמעט תמיד באופן מובנה, בתבנית אחידה עם אימום קבוע, לבין מבנה כף הרגל שהוא תמיד ייחודי, גם אצל אותו אדם – כף רגל ימין אינה שכפול של כף רגל שמאל. כלומר, המצב הסטנדרטי הוא שאנחנו בד"כ רוכשים נעליים יפות ו/או נוחות, אך הן לעולם לא תתאמנה באופן מושלם לכפות רגלינו. כאן נכנסים לתמונה המדרסים האורטופדיים.

מדרסים למבוגרים בהתאמה אישית – הפתרון המושלם לכאב

כאמור, כאבי גב תחתון, כאבים במפרקים, כאבים בכפות הרגליים ולעיתים גם כאבים בחוליות הצוואר עשויים להיפתר לחלוטין באמצעות מדרסים בהתאמה אישית.
האדם הסובל עובר בדיקה דינמית לניתוח תבנית הליכה ובדיקת פילוג לחצים בכפות הרגליים, בנוסף לבדיקה הסטטית של כף הרגל, שכן היציבה והתנועה הן בלב העניין.
הנתונים, המפוענחים במעבדה הביומכנית ע"י פרופ' משה איילון, מומחה לביומכניקה, מהווים נדבך מרכזי בעיצוב המדרס, כך שיפזר את הלחצים על כפות הרגליים באופן נכון יותר. לדוגמה, אם יש עומס רב בכריות הרגליים, מדרס בהתאמה אישית יעביר חלק ממנו לאזורים אחרים בכף הרגל, וכך הכאב יופחת ואף ייפתר לחלוטין. מדרסים למבוגרים עשויים להיות, אם כן, הפתרון האידיאלי לטיפול בכאבי גב תחתון, כאבי ברכיים, כאבים ברגליים ועוד.

ומה לגבי נעליים?

גם את הנעליים מומלץ לבחור בתבונה. הרבה פעמים אנו נוטים לקנות נעל יפה או אופנתית, אך לאו דווקא מתאימה למבנה כף הרגל שלנו, ואז עלולים להיווצר כאבים ואף עיוותים (דפורמציות) במבנה כפות הרגליים.
התייעצות עם אורטוטיסט (מומחה בהכוונת הליכה) מדופלם מומלצת מאד בטרם רכישת הנעל. אבל גם אם מאד רציתם לרכוש נעל ספציפית והיא לא נוחה – יש לכך בד"כ פתרון.
באבידור, בנוסף להתאמת מדרסים אורתופדיים, מתבצעים ניתוחים והתאמות בנעליים כך שיתאימו יותר לכף הרגל, וזאת ע"י ניתוח הרחבה, הוספת מנג'ט שמגביה מעט את הנעל ומשפר את מאחז הרגל או ע"י ריכוך אזור הכריות באמצעות חומרים מיוחדים, ואלו רק חלק קטן מסל הפתרונות לניתוחי נעליים. הפתרונות אסתטיים ביותר, ובד"כ בלתי נראים לעין, כלומר, לא פוגמים באסתטיקה של הנעל.

מדרסים? נעליים? מדרסים או נעליים? איך אדע במה לבחור?

כשמדובר בפתרון תנועה לאיכות החיים, מומלץ להתייעץ עם אורטוטיסט (מומחה להכוונת הליכה) מורשה. באבידור הייעוץ הינו ללא תשלום, מקצועי ונטול פניות.
לבדיקה כדאי שתגיעו עם נעליים שאתם נוהגים ללכת איתם, כך שאם הפתרון שיומלץ לכם הוא מדרסים אורטופדיים – נדאג גם לשילובם המושלם בנעליים שלכם.
יתכן שימליצו לכם על מותג ודגם הנעלה שנכון לכם ויסבירו לכם את הרציונאל. לעיתים מומלץ לשלב גם מותג הנעלה שמעודד הליכה אקטיבית, כמו ג'ויה.
סביר להניח שתופתעו עד כמה נעליים יפות עשויות להפוך גם לנוחות, לעיתים בשילוב מדרסים בהתאמה אישית.