סניפיםטלפון
כאבי גב ומניעתם

מניעת כאבי גב

נזק לעמוד השדרה יכול להיגרם ברגע או יכול להיות נזק מצטבר מפעילות ממושכת לא נכונה וללוות אותנו כל החיים.

הנה כמה טיפים להקלה על כאבי גב:

• הקפידו על יציבה נכונה. אם אתם עומדים זמן רב, הניחו את אחת הרגליים על הגבהה קטנה והחליפו לסירוגין בין הרגליים כדי להוריד את העומס כל פעם מצד אחר.

• לפני כל פעולה של מאמץ ממושך עדיף לעשות במשך כחצי דקה תרגילי חימום קלים ע"י סיבוב עמוד השדרה לצדדים כאשר הידיים על המותניים, לאחר מכן נסו להתכופף באיטיות מהגב התחתון ולגעת באצבעות כפות הרגליים או ברצפה.

הרימו והורידו חפצים בצורה נכונה: אם המשא כבד, רצוי לחלק את העומס עם עוד אדם, או באם מתאפשר, עדיף לעשות את הדרך כמה פעמים מאשר ללכת עם משקל רב בפעם אחת.

• היעזרו בחגורת גב בהרמת חפצים כבדים ובמאמץ, וזאת על מנת לשמור על גב זקוף ככל הניתן, למנוע כפיפה מהגב במקום מהברכיים, ולמניעת תנועות חדות.

• ככלל עדיף להרים משהו כבד מהשולחן ולא מהרצפה, אך אם אין ברירה יש להתקרב לחפץ ככל הניתן, להחזיק את הגב ישר כאשר הכתפיים משוכות לאחור, להתכופף עם הברכיים תוך כיווץ הבטן פנימה ולהפעיל את הכוח בהרמה מהרגליים ולא מהגב. עדיף להיעזר בחבר להורדת הכובד.

סחיבה של חפצים כבדים - שוב, כנסו את הבטן פנימה והיעזרו כמה שניתן בעצם האגן כך שחלק גדול מהמשקל יהיה על הרגליים ולא על הגב.

• הקפידו על נעליים סגורות שחובקות היטב את הרגל והעדיפו נעליים אתלטיות למניעת החלקה.

שימוש במדרסים משפר את חלוקת העומסים על כפות הרגליים, משפר את היציבה ומסייע בהגנה על המפרקים, כך שמי שמשתמש במדרסים חשוב מאד כי יעביר את המדרסים לנעליים בהן הוא עובד.

• הקפידו על שתייה מספקת של 8-10 כוסות לפחות. שתיית מים משפיעה על רמת יכולת ספיגת הזעזועים של הגב שלכם על ידי שמירה על גודל הדיסקים שבו. ובכלל, מים חשובים לכל התפקודים של הגוף ולערנות.

דרך הגב מאת: ניר קיפניס

בצד אחד של הזירה, ניר קיפניס, פרוץ-דיסק גב כרוני במשקל הכבד. בצד השני של הזירה – בר רפאלי, מושא תשוקתו של כל גבר. באמצע: "אבידור - מרכז בריאות לרגל ולגב" וסיפור שמתחיל בצעד אחד קטן

זה הסיפור על הרומן הסוער והסודי שלי עם בר רפאלי. מיד אני מגיע לאקסית של דה-קפריו, ההיא שהתמונות שלה בבגד-ים גורמות לכל גבר שפוי להבין שאין דבר כזה "טעם" בנשים:

כלומר, יש טעמים שונים בכל אחת שאינה בר רפאלי. אבל רגע, בואו נשאיר רגע את בר שוכבת על חוף-ים אקזוטי ומחכה לצלם של "ספורט'ס אילוסטרייטד" ונשוב לנושא שלשמו התכנסנו: מדרסים.

קרא עוד