סניפיםטלפון
מדרסי ספורט

מדרסים להליכה, ריצה וטרקים

במהלך צעידה, מופעלים על כפות הרגליים כוחות שהינם שווי ערך למשקל שהוא פי שניים עד פי שלושה ממשקל הגוף. בריצות ארוכות עשויה להגיע כמות הלחץ המצטבר המופעל על הרגליים למספרים גבוהים ביותר, של 117 טון לקילומטר, עבור רץ ממוצע במשקל 70 ק"ג. בזמן ריצה משקל גופינו מכפיל עצמו פי שניים עד פי שישה ממשקלינו, תלוי במהירות הריצה.

מה מייחד מדרסים לריצה והליכה אינטנסיבית ומה זה נותן לכם?

הפחתת עומסים - מדרסים לריצה ומדרסים להליכה אינטנסיבית תורמים להפחתת המתח והעומס בשרירים ולמניעת פגיעות במערכת השלד והשרירים, הודות לבלימת הזעזועים הגבוהה המצויה במדרסים אלו.

בלימת זעזועים והעצמת ביצועים -  מדרסים לריצה ולהליכה מכילים חומרים בולמי זעזועים משמעותיים וברמה גבוהה מאוד. הם מסייעים בהפחתת הזעזוע המתרחש בעת ריצה והליכה אינטנסיבית במערכת השלד, מונעים פציעות ומעכבים עייפות השרירים במהלך הפעילות. הודות לבלימת הזעזועים, רף הביצועים עולה וזה חשוב מאוד לספורטאים.

הכנת הגוף לעומסים והגברת פעילות שרירים - בעזרת מדרסים לריצה, יכולים אצנים מקצוענים וחובבנים, להכין את גופם לעומסים המופעלים בריצה ולעורר פעילות של שרירים חלשים יותר שאינם פעילים כדרך קבע. 

הפחתת פציעות - עם מדרסים לריצה ולהליכה ניתן להפחית מקרים של פציעות ספורט, כמו עיקום הקרסול, מתיחת רצועת הפאשיה המפורסמת (פלאנטר פאשיטיס / דורבן העקב) ולדאוג לכך שתפקוד המפרקים השונים בזמן מאמץ יהיה תקין ככל שניתן. כמובן שדבר זה תלוי גם בנעליים אותן נועל הספורטאי. 

לחצו כדי להבין כיצד לבחור נעל נכונה.

מאילו חומרים המדרסים מיוצרים?

מדרסים להליכה וטרקים -  מיוצרים במבנה רב שכבתי המשלב מספר חומרים בעלי רכות משתנה, וכתוצאה מכך מתאפיינים ברוך ובגמישות, ומאפשרים תנועתיות יעילה ונכונה של כף הרגל. במדרסים אלו אזור כריות כף הרגל רך יותר מאשר איזור העקב, דבר המפחית את העומס בצורה הטובה ביותר בשלב במחזור ההליכה בו עובר הלחץ מן העקב לקדמת כף הרגל.

מדרסים לריצה ולהליכת כוח - מיוצרים לרוב מחומרים קשיחים יותר, על מנת לספוג משקלים כבדים יותר ובכדי ליצור חלוקת כוחות נכונה בזמן הריצה. מדרסים אלו מרפדים את אזור קדמת כף הרגל כדי לייעל את חלוקת הכוחות בזמן הריצה, בעוד שאזורי האצבע הראשונה והחמישית קלים ומורמים מעט, כדי לא ליצור עומס יתר שעלול לגרום להיווצרות עור קשה וליבלות. התמיכה לכף הרגל שמספקים המדרסים גורמת לפיתוח שיווי משקל פיזיולוגי בין קבוצות השרירים השונות.

היכן מתמקד העומס העיקרי בריצה ובהליכה אינטנסיבית?

העומס המופעל על כף הרגל במהלך הליכה וריצה מופעל בעיקר על העקב, שכן אצל רובם הגדול של הספורטאים נעשה המגע הראשוני עם הקרקע בחלק זה של הרגל. עובדה זו מגדילה אף יותר את הסיכון לפציעות ספורט ולגרימת נזק למערכת השלד והשרירים.

לנוכח הנתונים הללו, עולה הצורך בשימוש במידרסים מיוחדים במהלך עיסוק ב"ספורט מחזורי", כפי שנקראות פעילויות ספורט בהן חוזרים על תנועה אחת שוב ושוב במשך זמן ארוך.

קרא על נעליים להליכה , ריצה וטרקים

עוד סוגי מדרסים:

מדרסי ספורט:

 מדרסים נוספים:

מעוניין לבדוק איזה מדרס הכי מתאים לך? צור קשר ובוא עוד היום לפגישת ייעוץ ללא עלות.