מדרסים לילדים

מדרסים-לילדים

מדרסים לילדים ישפרו את איכות חייהם ויסייעו במניעת בעיות אורטופדיות העלולות להתפתח בעתיד

כשאנו ניגשים לטפל בנושא המדרסים עבור הגיל הרך, אנו מקפידים כי ההורים יבקרו קודם לכן אצל אורטופד מומחה לילדים. כמו כן, יש לוודא כי הרך אכן זקוק למדרסים.

מדוע הקפדה יתרה זו שלנו?

מדרסים יכולים לשנות את מנח כף הרגל והקרסול. הם מיועדים לתקן את מבנה העצמות, ולסייע בשמירה על יציבות נכונה. היות ותינוקות וילדים סובלים מפלטפוס מולד והקשת מתעצבת בגילאים מאוחרים יותר (בגיל חמש שש ועד גיל שתיים עשרה עד שש עשרה לערך), יש להעריך באלו מצבים יש צורך במדרסים כבר בגיל הרך, ובאילו מצבים המדרסים ישפיעו על תהליך הגדילה והצמיחה. אצל תינוקות עד גיל שלוש, מבנה הרגל בצורת פלטפוס נובע מרקמת שומן ומאפשר להם יציבות. פעמים אחרות הקשת השטוחה עלולה להיגרם כתוצאה מגמישות יתר, חולשת שרירים, מחוליות הצוואר, האגן, עצם הירך או השוק ולאו דווקא ממבנה כפות הרגליים. אנו ממליצים תמיד לבדוק בגילאים הרכים עם אורטופד המתמחה בגיל הרך.

במקרים בהם עם התפתחות וגדילת הרגל לא נוצרת קשת, הפלטפוס עלול לגרום לבעיות ברכיים, גב ולשחיקה כתוצאה משימוש יתר (שחיקה כתוצאה משימוש לא נכון ברגליים בעת פעילות היוצר לחצים כתוצאה מחלוקת עומסים שאיננה נכונה). במקרים רבים מבנה הפוך – קשת גבוהה – יוצר בעיות כגון נקעים חוזרים, כאבי ברכיים, כאבי שרירים וכדומה.

פעמים רבות אנו עדים לילדים המביעים כאבים ברגליים בהעברת משקל מרגל לרגל, צליעה במצבים מסוימים אשר נעלמת וחוזרת ותלונות על חוסר יכולת לתפקד: כאבי גדילה באזורי הברכיים ובאזורי הקרסוליים הם בעיה נפוצה. בגיל בית הספר, נשיאת הילקוטים הכבדים אף היא יוצרת עומסים על הגב, אך אף על כפות הרגלים והברכיים. מעבר לפתרונות ברמת התיקים, הכוונה נכונה של עומסים בעזרת מדרסים מתאימים יכולה להקל על בעיות מצטברות, על סבל כתוצאה מכאבי גדילה, אך יותר מכל לשמור על בריאות רגליהם של ילדכם.

מדרסים לילדים הינם אחד הכלים החשובים ביותר עבור יציבה תקינה, שיפור נוחיות, מניעת פציעות חוזרות ומניעת עייפות בעת פעילויות ספורט.

בנוסף למדרסים מותאמים אישית לילדים, לרשת אבידור מגוון של נעליים אורטופדיות לילדים. הכנסו לחנות האונליין החדשה שלנו!

פוסטים אחרונים