מדרסים לענפי ספורט שונים

דף הבית » מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית » מדרסים לענפי ספורט שונים
מדרסים-לענפי-ספורט-שונים

במהלך צעידה וריצה, מופעלים על כפות הרגליים כוחות שהינם שווי ערך למשקל שהוא פי שניים או שלושה ממשקל הגוף. בריצות ארוכות עשויה להגיע כמות הלחץ המצטבר המופעל על הרגל למספרים גדולים ביותר, שווי ערך למשקל של 117 טון לקילומטר (עבור רץ ממוצע במשקל 70 ק”ג).

העומס המופעל על כף הרגל במהלך ריצה והליכה מופעל בעיקר על העקב, שכן אצל רובם הגדול של הספורטאים נעשה המגע הראשוני עם הקרקע בחלק זה של הרגל. עובדה זו מגדילה אף יותר את הסיכון לפציעות ספורט ולגרימת נזק למערכת השלד והשרירים.

לנוכח הנתונים הללו, עולה הצורך בשימוש במדרסים מיוחדים במהלך עיסוק ב”ספורט מחזורי”, כפי שנקראות פעילויות ספורט בהן חוזרים על תנועה אחת שוב ושוב במשך זמן ארוך.

 

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

 

מדרסי ספורט שנועדו לריצה והליכה אינטנסיבית מיוצרים כך שהם תורמים להפחתת המתח שנוצר עקב המאמץ ולמניעת פגיעות במערכת השלד והשרירים. הודות לכך הם גם מעכבים את התעייפות השריר במהלך הפעילות, ותורמים להעצמת הביצועים.

מדרסים להליכה ולטרקיםמדרסי ספורט אלו מיועדים להליכה ברמת עצימות גבוהה ולמסעות ארוכים בתנאי הליכה קשים. הם מיוצרים במבנה רב שכבתי המשלב מספר חומרים בעלי רכות משתנה, וכתוצאה מכך מתאפיינים ברוך ובגמישות, ומאפשרים תנועתיות יעילה ונכונה של כף הרגל. במדרסים אלו איזור כריות כף הרגל רך יותר מאשר איזור העקב, דבר המפחית את העומס בצורה הטובה ביותר בשלב במחזור ההליכה בו עובר הלחץ מן העקב לקדמת כף הרגל.מדרסי ריצהמדרסי ספורט המיועדים לריצה מיוצרים לעתים מחומרים קשיחים יותר, בכדי ליצור חלוקת כוחות נכונה בזמן הריצה. מדרסים אלו מרפדים את אזור קדמת כף הרגל כדי לייעל את חלוקת הכוחות בזמן הריצה, בעוד שאזורי האצבע הראשונה והחמישית קלים ומורמים מעט, כדי לא ליצור עומס יתר שעלול לגרום להיווצרות עור קשה וליבלות. התמיכה לכף הרגל שמספקים המדרסים גורמת לפיתוח של שיווי משקל פיזיולוגי בין קבוצות השרירים השונות.בעזרת מדרסי ספורט המיועדים לריצה יוכלו רצים ואצנים מקצועיים וחובבים, להכין את גופם לעומס המופעל בריצה, ולעורר פעילות של שרירים חלשים יותר שאינם פעילים כדרך קבע. כך ניתן גם להפחית מקרים של עיקום הקרסול, ולדאוג לכך שתפקוד המפרקים השונים בזמן מאמץ יהיה תקין.SPINFEET – מדרסי ספורט ייעודיים לאופניים ולספינינגמדרסי ה – SPINFEET הינם מדרסי ספורט ייעודיים פרי פיתוח של רשת אבידור, שתוכננו במיוחד עבור רכיבת אופניים ואימוני ספינינג. מדרסים אלו יוצרו בגודל שמאפשר להכניסם בקלות לנעל רכיבה, ועוצבו בהתאמה לפעולת הדיווש, המתאפיינת בלחץ קבוע ומתמשך על כף הרגל, שגורם לעתים לתחושת נימול בכפות הרגליים.

 

מדוושים רבים סובלים מתופעת הנימול גם לאחר כיוונון נכון של מערכות האופניים (גובה הכיסא, המרחק מהכידון, כיוון הקליטים וכו’). כיצד ניתן לפתור בעיה זו ולהעלים את תחושת הנימול? באמצעות הפחתת הלחץ מהתעלות העצביות שבאזור כך הרגל, פעולה המבוצעת על ידי מדרסי ה – SPINFEET שכוללים פד תומך באזור כריות האצבעות, בדיוק למטרה זו.

מדרסי ה – SPINFEET עשויים משילוב של מספר חומרים, וביניהם הגרפיט, היוצרים יחדיו מדרס שלו מידה מסוימת של קשיחות לצד מידה מסוימת של גמישות. תכונה זו בצירוף עם צורתו של המדרס מותאמת במדויק לכף רגלו של הלקוח, מתקנת את מנח כף הרגל מצד אחד, אך אינה מגבילה את התנועתיות מצד שני. מדרס זה אף מאפשר לתקן מנח כף רגל המתאפיין בקריסה פנימה או החוצה (פרונציה או סופינציה).

רוכבי אופניים ומתאמנים בספינינג, המשתמשים במדרסי SPINFEET, יחושו בשיפור משמעותי בביצועיהם הספורטיביים ובהרגשתם בזמן האימון ובסופו. זאת בשל הפחתת הנימול וכאבי הגב והמפרקים, המקלה על הרוכב ומאפשרת לו לדווש ברציפות לפרקי זמן ארוכים יותר, ובעצימות גבוהה יותר.

מדרסי טניס

מדרסי ספורט המיועדים לשחקני טניס, נדרשים לספק תמיכה לכפות הרגליים כאשר מופעלים עליהן לחצים גדולים ביותר. זאת משום שבמהלך משחק טניס נעים השחקנים על משטח קשה, במהירות רבה, בתזוזות קצרות ופתאומיות ובשבירה חדה של מהלך התנועה הטבעי. מסיבה זו, שחקן טניס שרוצה להבטיח לעצמו ביצועים אופטימאליים, צריך לזכור להצטייד לא רק בכושר גופני מעולה ובציוד מתאים, אלא גם במדרסים המספקים לרגליו ולגופו הגנה מושלמת מפני נזק ופגיעות.

מדרסים פונקציונאליים שעוצבו במיוחד כך שיתאימו לשחקני טניס כמו אלה של רשת אבידור, ישנו את מנח הרגל בנעל כך שיופחת העומס מאזור הבוהן, כרית הבוהן והעקב. על ידי כך יוכלו להימנע שחקני טניס משחיקה באזורים אלו, המתבטאת בכאב ובהיווצרות של עור קשה ומגורה. תכונה חשובה נוספת של מדרסי טניס, היא היותם קשים מספיק בכדי להגן על השחקן מפני הקרקע, אך גמישים מספיק כדי לאפשר לו מרחב תנועה מלא.

ככלל, תורמים מדרסי הטניס לא רק לשמירה על בריאותו של שחקן הטניס, אלא גם לביצועיו במשחק. זאת על ידי העלאת רמת הדריכות שלו, שיפור הקואורדינציה, וכפועל יוצא מכך – קיצור זמן התגובה שלו למהלכי היריב. כבר היום נהנים כמה מטובי שחקני הטניס הישראליים ממדרסי הטניס של אבידור: יוני ארליך, דודי סלע, ליאת צימרמן והרשימה רק הולכת ומתארכת.

מדרסי ספורט ייעודיים למשחקי כדור

מדרסי ספורט אלו, מיועדים לשחקנים מקצועיים וחובבים, המשתתפים במשחקי כדור הנערכים במגרשים קטנים יחסית, כגון כדורסל, כדורעף וכדוריד. משחקים אלה מתאפיינים במספר גדול של קפיצות, בלימות פתאומיות ופניות חדות, פעולות שיוצרות עומס ומתח בלתי פוסק בכפות הרגליים.

כאשר עומס זה מופעל על כפות הרגליים במשך פרקי זמן ארוכים, נוצר מתח הולך וגובר בקדמת כף הרגל. בין היתר, עלול הדבר להוביל לשחיקה המתבטאת בהתקשות העור וביבלות באזורים מסוימים, ובראשם כרית הבוהן. לכן מתוכננים מדרסי הספורט הייעודיים למשחקי כדור כך שיספקו תמיכה וריפוד לכף הרגל בכלל, ובאזור כרית הבוהן בפרט, וזאת מבלי ליצור תחושת אי נוחות במהלך המשחק. הם כוללים חיזוק קל של המדרס מתחת לקצה הבוהן וריפוד מיוחד לכריות האצבעות המספק תמיכה אורכית לקשת כף הרגל.

מדרסי ספורט ייעודיים לכדורגל

הפעילות הגופנית האופיינית למשחקי כדורגל, כוללת תזוזות חדות של מרכזי הכוח בגוף, דבר היוצר צורך ברמה גבוהה ביותר של יציבות ושליטה בתנועות הגוף. צורך זה הוא אחד מהקווים המנחים שהשפיעו על עיצוב מדרסי הספורט הייעודיים לכדורגל של רשת אבידור.

מדרסי הספורט הייעודיים לכדורגל מיוצרים מחומרים קלים וגמישים, שמאפשרים פיזור הלחצים, והקלה על האזורים עליהם מופעל מרב הכוח במשחק כדורגל. בנוסף, מתאפיינים המדרסים לכדורגל במבנה צר יותר מזה של מדרסים רגילים, המאפשר לשחקנים המשתמשים בהם להכניס אותם לנעל כדורגל צרה. סך כל המאפיינים האלו, בנוסף ליכולת בלימת הזעזועים של המדרס וייצורו הנעשה בהתאמה אישית, מבטיחים הפחתת הסיכון לנזק לכפות הרגליים בשל מאמץ יתר במהלך המשחק.

מדרסי ספורט ייעודיים לאימוני אירובי

מגוון אימוני האירובי המוצעים למתאמנים במכוני הכושר השונים הוא גדול, אך העיקרון עליו מבוססים אימונים אלו הוא אחד. בין אם מדובר באימוני מדרגה, אירובי דאנס, אירובוקס או סוג אחר של אימון אירובי, המטרה היא לשפר את הכושר הגופני והקואורדינציה על ידי אימון שבו משתתף הגוף כולו.

במהלך אימון מסוג זה פועל הגוף בתנועה מחזורית החוזרת על עצמה שוב ושוב. תנועות כאלו גורמות להפעלה בלתי פוסקת של עומס ומתח על כף הרגל כולה ובמיוחד על חלקה האחורי. כדי להפחית את העומס הזה, יש צורך לרפד את הרגל במדרס רך, וגמיש, המספק לה תמיכה מצד אחד, אך מאפשר לה לנוע בחופשיות מצד שני. כך תוכננו המדרסים הייעודיים לאימוני אירובי של אבידור.

מדרסי האירובי של אבידור מאפשרים תנועתיות, אך קשיחים במידה מסוימת באזור כריות האצבעות כדי לספק להן תמיכה. בנוסף, תוכננו המדרסים האלו כך שיספקו תמיכה אורכית לאורך כל קשת הרגל, ויוצרו מחומר אוורירי וסופג זיעה, כמו יתר מדרסי הספורט של אבידור, בכדי להבטיח נוחות מקסימאלית בשעת האימון.

לרשת אבידור מדרסים מנעד רחב של נעליים אורטופדיות , חלקן הינן נעליים אורטופדיות ייעודיות לספורטאים.

קראו עוד על אביזרים לפציעות ספורט

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ מקצועי ללא עלות!

פוסטים אחרונים