מדרסים לריצה

מדוע מדרסים חשובים לריצה?

בזמן פעילות גופנית, למשל ריצה או הליכה, מופעלים על כפות הרגליים כוחות שווי ערך למשקל של בערך פי שניים ממשקל גופנו. בריצות ארוכות הלחץ שמופעל על הרגליים שלנו יכול להגיע לשווי ערך למשקל של 117 טון לקילומטר, וזה כאשר הרץ הוא ממוצע ושוקל 70 ק”ג, מה קורה כאשר הרץ שוקל יותר? בזמן ריצה וללא מדרסים לריצה ישנו עומס רב על כף הרגל ועל העקב וזה מגדיל את הסיכון לפציעות ספורט וגרימת נזק למערכת השלד והשרירים.

אם אתם רק מתחילים לרוץ, חשוב לדעת כיצד ניתן וצריך להיזהר מפציעה. עוד לפני שנדבר על מדרסים לריצה חשוב להבין שאחד הגורמים הראשונים לפציעות ספורט הוא חוסר הקפדה על תכנון מוקדם של האימון הגופני ופריסתו על פני טווח זמן רחב מאחר ויש לא מעט סוגי פציעות ובעיות שעלולות להיווצר מריצה ולכן חשוב להתחיל לאט. גם כאשר אתם רצים מאומנים זכרו שגם אם גופכם מוכן ומאומן הרי שאם הגיל מתחילים בעיות שונות ולכן חשוב לשמור על הרגליים שלנו בין היתר עם מדרסים לריצה.

כיצד המדרסים עוזרים לנו לריצה?

מדרסי ריצה תורמים להפחתת המתח שנוצר עקב המאמץ ומעכבים את התעייפות השריר. מדרסי ריצה מיועדים להליכה ברמת עצימות גבוהה בתנאי הליכה קשים. הם מיוצרים במבנה רב שכבתי ומשלב בפנים מספר חומרים בעלי רכות משתנה למשל באזור כריות כף הרגל רך יותר מאשר באזור העקב. מדרסי הריצה מיוצרים לעתים מחומרים קשיחים כדי ליצור חלוקת כוחות נכונה בזמן ריצה. בעזרת מדרסי הריצה אצנים חובבנים ומקצועיים יוכלו להכין את גופם לעומס הרב שמופעל על הגוף, לעורר שרירים חלשים שאינם פעילים ולהפחית מקרים של עיקום  קרסול, נקעים ושברים

נעליי ריצה, אינן מותאמות באופן אישי לכף הרגל ולא מתוכננת לפי משטחי ריצה והמדרסים מגדילים לכם את מרחב המשטחים שאתם רצים עליהם ומאפשרים לכם יותר מקום לטעויות ומניעה של היווצרות והחמרה של בעיות אורטופדיות ולכן חשוב להתאים מדרסים בצורה אישית ומיטבית ולכן חשוב שתתנו את כל המידע הנדרש למומחים שלנו על מנת שאלו יוכלו לתת לכם את המידע הטוב והנכון ביותר ולטפל בכף רגלכם כאילו הייתה שלהם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת תור להתאמת מדרסים – צרו קשר טלפוני או דרך האתר שלנו – אבידור ונשמח לעמוד לשירותכם. ​

פוסטים אחרונים