מדרסים מבית אבידור

דף הבית » מדרסים » מדרסים מבית אבידור
חמש-עובדות-על-מדרסים

אז מהו בעצם מדרס? מדוע אנו זקוקים לו? כיצד הוא מיוצר? האם נקבל אחריות? כל מה שרציתם לדעת על מדרסים תוכלו לקרוא בדף זה.

מהם מדרסים?

מדרסים מתאמים בין הנעל אותה אנו נועלים לבין כף הרגל. הם מותאמים באופן מדויק למבנה כף הרגל. מדרסים מתחלקים לסוגים רבים, עשויים מחומרים שונים ומגוונים, בעלי אורך חיים שונה, תכונות שונות, תועלות ואיכויות שונות.

ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על התאמת סוג המדרס לכף הרגל שלנו: משקל הגוף, מבנה הרגל, רמת גמישותה, אופי העיסוק, העומסים להם אנו נתונים בחיי היומיום, מחלות רקע ועוד. לכן מדרסים צריכים תמיד להיעשות בהתאמה אישית וספציפית לכל אדם וכמובן על פי צרכיו.

השאירו פרטים וקבלו פגישה מקצועית ללא עלות!

 מי זקוק למדרסים?

כמעט כולם. ילדים, צעירים ומבוגרים, חיילים, ספורטאים מקצוענים וחובבנים, אנשים בריאים השואפים לאיכות חיים טובה יותר, ויש כאלה הזקוקים למדרסים בשל בעיה רפואית או בעקבות פציעה.
לצערנו, רוב האנשים מגיעים לעשות מדרסים רק כאשר כואב להם והם סובלים. אין צורך להגיע למצב שכזה, שכן מדרסים מהווים גם טיפול מונע – בדיוק כפי שאנו מקפידים ללכת לרופא השיניים ולא מחכים שיהיו לנו חורים או בעיות אחרות.

למה אנו זקוקים למדרסים?

לכל אחד מאיתנו מבנה כף רגל ייחודי שאינו זהה לאף כף רגל אחרת. למעשה, גם לא לכף רגלינו השנייה. כפי שאין טביעות אצבע זהות, כך אין כפות רגליים זהות. למעשה, אף איבר זוגי בגוף אינו זהה למשנהו (ידיים, רגליים, נחיריים, עיניים וכד’). לעומת זאת, נעליים מיוצרות במפעל על פי תבנית זהה וסטנדרטית (אלא אם מדובר בנעליים אורתופדיות המותאמות אישית).

אם כן, אנו זקוקים למדרסים בכדי לתאם בין המבנה הייחודי של כף רגלינו לבין הנעליים, ובכך לתת פתרונות לבעיות שונות ומגוונות ולכאבים שונים. המדרס נחוץ לנו למתן יציבות וכן על מנת לפלג את הלחץ בכפות הרגליים ולתקן את המנח שלהן.

למדרסים השפעה רבה על כל חלקי גופינו. למשל, כאשר יש לנו כאבי ברכיים, קרסוליים, ירכיים וגב, המדרס ישפיע באופן ישיר או עקיף על כאבים אלו בשל היותו גורם מרכזי בצורה בה תונח כף רגלינו בעת הדריכה הראשונה על הקרקע.

ישנן כמובן בעיות מורכבות וסבוכות יותר כמו פוליו, סוכרת או נכויות שונות שגם להן המדרס יכול לתת מענה. ישנם גם אלו שפשוט רוצים שיהיה להם נוח יותר ובזה זה מסתכם.

השאירו פרטים וקבלו פגישה מקצועית ללא עלות!

 מה תפקידו של המדרס?

 • תיקון מנח כף הרגל בנעל
  הזווית בה כף רגלינו מונחת תשפיע על ההליכה, היציבות ועל המפרקים השונים

 • פילוג לחצים
  כאשר באזור אחד ישנו לחץ גבוה מאזור אחר, המדרס יפזר לחצים אלו ויפחית את העומסים באזורים הכואבים.

 • שיפור היציבה
  המדרסים מקנים יציבות על ידי שמירה על מנח ניטראלי (ישר) וממלאים את החלקים שאינם נתמכים על ידי הנעל.

 • הורדת לחץ מפצעים קשיי ריפוי (סוכרת)
  חלק מחולי הסוכרת סובלים מ”כף רגל סוכרתית” – חוסר תחושה חלקי או מלא (נוירופטיה) בכף הרגל או שזרימת הדם לכפות הרגליים ולאצבעות אינה תקינה. אי תחושה הוא דבר העלול להוביל לסיבוכים. יש להימנע ממצבים בהם נוצרים פצעים העלולים להוביל לקטיעות. במצב כזה חובה לעשות מדרס. המדרס מוריד לחץ באופן משמעותי מאותו אזור, דבר היכול להציל מקטיעה.

 • בלימת זעזועים
  בעת הליכה או ריצה כדאי שתהיה בלימת זעזועים על מנת להפחית את הזעזועים ממפרקי הגוף. הנעליים והמדרסים עוזרים בבלימה זו על ידי חומרים ייחודיים המשככים את הזעזוע ומגבירים את הבלימה. בכך נמנע או נדחה בעיות וכאבים שיצוצו בעתיד, כמו שחיקה של סחוס, כאבי גב, ברכיים וכדומה.

תפקידים בסיסיים אלו – תיקון המנח, פילוג הלחצים ובלימת הזעזועים, משפיעים על כל מערכת השלד והשריר שלנו: קרסוליים, ברכיים, ירכיים, עמוד השדרה, האגן והצוואר.במובן מסוים, אפשר לדמות מצב זה של השפעות המדרסים על גופנו, לבניין: כאשר העמודים התומכים אינם יציבים ובנויים כהלכה, כל הבניין עלול להיחלש ולהתמוטט. כלומר, כאשר יש לנו כאבים בכפות הרגליים ואין אנו מטפלים או עושים מדרסים באופן נכון, כל הגוף שלנו סובל מזה.

חשוב להבין – לחצים בכף הרגל אינם יכולים להעלם סתם כך לאוויר. הם חייבים להיות מנותבים למקום כלשהו. לכן המדרס במבנהו הייחודי, יעזור לנו לפזר אותם מהמקומות הכואבים בהם הלחץ גבוה לאזורים בהם הלחץ נמוך יותר.

כדי לקבל תמונה מדויקת ומקצועית לגבי הלחצים בכפות הרגליים, יש לנו גם את בדיקת פילוג הלחצים במעבדה הביומכנית, בראשותו של פרופסור איילון.

השאירו פרטים וקבלו פגישה מקצועית ללא עלות!

איך מתאימים מדרסים?

תהליך התאמת המדרסים מורכב מכמה שלבים, כאשר הראשון והחשוב שבהם הוא אבחון כף הרגל והשלד כולו. לאחר מכן נלקחת מדידה של כף הרגל ובמידת הצורך תיערך גם בדיקת ניתוח תבנית הליכה או בדיקת פילוג לחצים לצורך פרמטרים נוספים. לבסוף מיוצר המדרס על פי האבחון והמדידה. למידות שנלקחו יוצקים גבס וכאשר הוא מתייבש, מותחים עליו את החומרים המיועדים במכונת ואקום.לבסוף מתבצע חיתוך והתאמה של המדרס לתוך הנעליים הייעודיות.

באבידור מתבצעת לקיחת המידות בשיטה הבלעדית והייחודית – שיטת הכפפה הפולימרית. שיטה זו היא המתקדמת והמדויקת בעולם כיום. מדובר בשיטה של איסוף נתונים תלת ממדי המתבצע במצב שכיבה, ללא נשיאת משקל הגוף.

פוסטים אחרונים